Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Dlaczego płytki gresowe to dobry wybór?

glazury

Wykorzystywanie glazury w domowych wnętrzach jest coraz to bardziej popularnym rozwiązaniem. Chcąc urządzić wygodne, funkcjonalne oraz estetycznie wyglądające wnętrza, warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jak płytki gresowe. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Jakie są jego plusy i ewentualne minusy?

Przede wszystkim płytka gresowa należy do materiałów bardzo twardych, zatem trwałych, odpornych na ścieranie.

W związku z tym użytkowana właściwie, będzie pięknie prezentować się przez długi czas. Gres można wykorzystać jednak nie tylko w domu, bowiem z racji tego, że jest to materiał niskonasiąkliwy i mrozoodporny, z powodzeniem stosuje się go również na zewnątrz.

Z pewnością żadną tajemnicą nie jest to, że płytki ceramiczne bez trudu można utrzymać w czystości. Potwierdzi to każdy, kto posiada płytki w domowych wnętrzach. Wszelkie zabrudzenia z płytek można usunąć szybko i skutecznie, dlatego też tak chętnie wykorzystuje się je zwłaszcza w takim pomieszczeniu jak kuchnia. W łazience z kolei płytki ceramiczne kładzione są głównie z tego względu, że nawet jeśli zostaną zalane wodą, nie zniszczą się. Wystarczy je wytrzeć. Inaczej sytuacja wyglądać będzie w przypadku dywanu czy paneli, które w pomieszczeniu o dużej wilgotności szybko ulegną zniszczeniu.

Choć przyjęło się, że płytki sprawdzą się głównie w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka, można je położyć również w innych domowych wnętrzach. Jako podstawową wadę płytek wymienia się to, że są zawsze zimne i nieprzyjemne w dotyku. Kwestię tę można rozwiązać decydując się na ogrzewanie podłogowe. Wówczas płytki zawsze będą przyjemnie ciepłe. Nie jest też do końca prawdą, że na płytkach łatwo można się poślizgnąć. Można bowiem zainwestować w płytki posiadające właściwości antypoślizgowe.

 

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


+ 7 = 14