Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Fugi z oświetleniem LED

fugi led

Ze względu na duże możliwości instalowania oświetlenia LED, które jest wariantem energooszczędnym, coraz częściej można zauważyć bardzo ciekawe i innowacyjne jego wykorzystanie. Nowością, która pełniącą funkcję wizualną dającą niesamowite efekty jest wykorzystywanie oświetlenia światłowodowego w łazience. Jedną z możliwości jest montaż w fugach. Za pomocą małych świecących punkcików na płytkach możemy podkreślimy nastrój pomieszczenia jednocześnie wydobywając jego piękno. Oświetlenie jest delikatne i sprawi, że w naszej łazience będziemy czuć się bardzo komfortowo i stanie się ona miejscem relaksu.

Oświetlenie światłowodowe można kupić w różnych kształtach i kolorach a najbardziej popularnymi są posiadające kształt gwiazdy. Diodami wypełnia się szczeliny znajdujące się pomiędzy glazurą, co daje efekt małych punktów świetlnych. Można je umieścić zarówno na ścianie, podłodze, wypustkach tworzących półki, jak i na suficie i nie tylko w łazience lecz również w innych pomieszczeniach w których mamy ułożone płytki t.j. kuchnia czy przedpokój.

Takiego oświetlenie posiada specjalną konstrukcję i spełnia warunki aby można było je bezpiecznie zastosować w miejscach narażonych nawilgoć np. łazienki, sauny oraz na zewnątrz. Diody umieszcza się między szczelinami płytek, cegieł itp. kabel zasilający umieszczony jest pod fugą. Oświetlenie LED jest bardzo wydajne, a jego żywotność to nawet kilkanaście lat przy używaniu po kilka godzin dziennie. Jest więc wystarczające aby mogło służyć, aż do zmiany aranżacji wnętrza łazienki.

Instalacja tego typu oświetlenia jest prosta. Diody możemy umieścić w dowolnym miejscu gdzie ułożona jest glazura. Może to być miejsce gdzie łączą się płytki lub każde dowolne miejsce w szczelinie w której będzie znajdować się  fuga. Po umieszczeniu całego okablowania całość wykańcza się spoiną pozostawiając na wierzchu zamontowane diody.

Katalog Stron

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


4 + = 13