Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Glazura i płytki ceramiczne do łazienki

plytki ceramiczne lazienka

Kiedy zastanawiamy się jaki płytki i glazurę wybrać do łazienki, musimy zdecydować czy chcemy mieć łazienkę np. elegancką czy może nastrojową. Wśród płytek oferowanych na rynku mamy ogromny wybór kolorystyki oraz wymiarów, dających ogromne możliwości aranżacji wnętrza.

Jeżeli zdecydujemy się na urządzenie łazienki w eleganckim stylu musimy postawić na wnętrze harmonijne oraz zrównoważone, takie które daje poczucie, że wszystko znajduje się na swoim miejscu, każdy szczegół jest starannie wykończony, a wszystkie elementy idealnie dopasowane. Przy eleganckim wykończeniu należy unikać eksperymentów oraz zaskakujących zestawień.

Do dekoracji naszej łazienki w eleganckim stylu świetnie będą pasowały płytki które posiadają równe krawędzie, ułożone blisko siebie, bez widocznych fug tworzące gładkie płaszczyzny. Powierzchnie ścian oraz  podłogi powinny być gładkie.  Duża zaletą może  jest brak widocznych fug, rozwiązaniem są płytek rektyfikowane, pozwalające na prawie niewidoczne połączenia. Możemy wykorzystać gres w stonowanych kolorach przypominający trawertyn  lub granit, nie należny kupować taniej imitacji marmuru. Na rynku można znaleźć  wybór płytek ceramicznych o powierzchni przypominającej drewno egzotyczne lub też inne materiały tj. płótno lub bambus.

plytki ceramiczne lazienka

W eleganckiej łazience dobrze będą wyglądać również kontrasty, ale dobrane ze smakiem gdzie różnica w kolorze będzie dobrze zrównoważona, a cała kompozycja będzie czytelna oraz jasna.

W przypadku urządzania nastrojowej łazienki ograniczeniem może być jedynie nasza fantazja. Dobierając glazurę możemy wybrać płytki o powierzchni matowej, przecieranej oraz o nierównych krawędziach. Bobrze będą wyglądać również płytki które przypominają kamień, mozaiki w różnych kolorach, a także kolorowa i błyszcząca glazura.

Bardzo ważną rolę pełni indywidualna dekoracja. Można kupić pojedyncze kafle czyli dekory pochodzące z różnych serii, którymi można wyłożyć łazienkę według własnej fantazji i pomysłu.

plytki ceramiczne lazienka

Płytki mogą być blisko tynkowanych ścian, ponieważ szorstki oraz gruby tynk jak najbardziej pasuje np. do płytek które są postarzane, ważnym elementem jest łączenie ich w sposób swobodny, mile widziane są wszelkie kontrasty kolorów oraz form, które dają ciekawy i bogaty efekt różnorodności. Warto pamiętać że najlepiej na ścianach i podłogach sprawdzą się płytki małych gabarytów.

Przy takich kompozycjach szczegóły są dużo ważniejsze niż całość, każda płytka musi być interesująca i całość  wyglądać ciekawie i atrakcyjnie. Łazienka może być wykończona w różnym stylu np. jako wnętrze rustykalne albo nostalgiczne, lub takie które utrzymane jest w stylu artystycznym. Urządzanie łazienki w stylu swobodnym i fantazyjnym wiąże się o przede wszystkim z zabawą, swobodą i intuicją, które są dużo ważniejsze niż cała kompozycja oraz dokładność wykonania.

Katalog Sznurkowo

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


8 + = 13