Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Glazura i terakota w kuchni

glazura w kuchni

Remontując kuchnię zazwyczaj decydujemy się aby na ścianach oraz podłogach ułożyć płytki ceramiczne. Czasami kładziemy je na całej powierzchni wówczas przy kolejnych remontach chcąc zmienić meble lub chociażby ich położenie nie będziemy musieli martwić się, że będzie widoczna ściana na której będzie ich brakowało. Bardzo często bywa również, że raz zaaranżowane wnętrze służy nam przez wiele lat i nie zmieniamy go i z tego względu kładziemy glazurę nie a całej powierzchni ścian ale tylko w miejscach pomiędzy półkami lub w pasie, który leży pomiędzy blatem i półkami. W takiej sytuacji przy kolejnym remoncie będziemy musieli uwzględnić braki. Podłogę zazwyczaj pokrywa się terakotą w całości nie zostawiając pustych przestrzeni.

W przypadku kuchni o większych powierzchniach, często aby oddzielić część kuchenna od jadalnej łączy się płytki wraz z innymi elementami jak np. panele lub inne płytki, które posiadają różne wzory lub faktury.
W zależności od tego jak wielka jest nasza kuchnia, musimy dobrać odpowiednie elementy. W małych powierzchniowo kuchniach glazura i terakota wygląda korzystniej gdy jest w mniejszych rozmiarach. Za pomocą płytek możemy także optycznie powiększać małe pomieszczenia. Ściany będą wyglądały na znacznie wyższe jeżeli płytki zostaną ułożone poziomo, a podłogę powiększymy optycznie układając we wzór tzw. „karo”.

Wybierając płytki do kuchni należy zwrócić uwagę, że będą one bardzo często myte, ważne jest więc żeby wybrać takie które będą miały wysoką klasę ścieralności np. 4 lub 5. Ścieralność określa się za pomocą testów w fabryce.

Katalog stron

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


− 5 = 0