Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.
kuchnia

Kuchnia to przestrzeń, która jest dla nas ważna przede wszystkim z uwagi na fakt, iż to właśnie tam przygotowywane są wszelkiego rodzaju posiłki. Warto jednak pamiętać także o tym, że by spełniała ona swoją rolę i zapewniała nam komfort gotowania, to musimy ją w odpowiedni sposób zaaranżować. Kluczowym elementem jest dobór odpowiedniej glazury i terakoty. Jeśli chodzi o kuchnie Warszawa, to z całą pewnością wybór – zarówno pod kątem wymiarów, jak i parametrów technicznych kafelków jest naprawdę spory. Oto jednak podstawowe zasady, którymi powinno się kierować przy wyborze.

Przede wszystkim, liczyć się będzie dobór materiałów takich, jak terakota i glazura. Pamiętać trzeba, że kuchnie to pomieszczenia, w których jest dość wilgotno, a wszystkie przestrzenie ściany, czy też podłoża narażone są tak na wodę, jak i na tłuszcz, czy też różne elementy spożywcze. Dlatego też wybrać należy kafelki łatwe w czyszczeniu, a jednocześnie mało podatne na wilgoć. Pamiętać trzeba także o tym, że ze względów bezpieczeństwa te, które kładzione są na podłogę powinny być antypoślizgowe i mieć odpowiedni sposób tarcia – tak, by zapobiegały nieprzewidzianym wypadkom. Należy także dobrać odpowiednie fugi do glazury – muszą być one z jednej strony elastyczne, ale z drugiej odporne na wodę po to, by nie podeszła ona pod klej i nie spowodowała pęknięcia kafelków, czy też ich odklejania się.

Ważną kwestią, jak chodzi o kuchnie Warszawa które ma do zaoferowania, z całą pewnością jest także estetyka glazury i terakoty. Warto o niej pomyśleć, dobierając płytki do swojego domu. Powinny być one bowiem estetyczne, a przy tym dobrze dopasowane do całej stylizacji tego miejsca. Najlepiej sprawdzą się płytki z jakimś wzorem, który zatuszuje na przykład pojawiające się w trakcie gotowania plamy i zbrudzenia. Polecane są także płytki jaśniejsze, ponieważ one zapewnią możliwość bardziej precyzyjnego dbania o czystość. Stosując się do tych zasad kładzenia glazury w kuchni na pewno będzie można uzyskać zadowalające efekty estetyczne i funkcjonalne.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


5 + = 8