Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Konserwacja i czyszczenie glazury z płytek ceramicznych

Chcąc zachować czystość glazury musimy o nią dbać. Jeżeli użyliśmy płytek ceramicznych utrzymanie ich w czystości nie jest trudne, o ile są właściwie dobrane do miejsca w którym będą użytkowane  i odpowiednio ułożone. Płytki wystarczy zmywać wodą z dodatkiem detergentów, gdyż nie zatrzymują brudu, który prowadzi do gromadzenia się niebezpiecznych bakterii, nie wymagają także dodatkowego stosowania wosku ani polerowania.

Codzienne czyszczenie i konserwacja polega na przetarciu  płytek wilgotną szmatką, aby przywrócić ich połysk.
Należy pamiętać, ze pod koniec układania glazury, także należy zadbać o czystość płytek. Myjemy powierzchnię ceramiczną najlepiej za pomocą specjalnego płynu, aby pozbyć się pozostałości kleju, wapna czy fug. Płyn stosuje się wg wskazówek podanych przez producenta, pozostawiając go na powierzchni glazury i po jakimś czasie spłukując.

Aby usunąć zanieczyszczenia, które powstały w wyniku niedbałości o płytki, także w przypadku przebarwień zastosować możemy klika metod. Jedną z nich jest czyszczenie za pomocą detergentu, wymaga to jednak większego nakładu pracy i siły, można również wykorzystać środki i detergenty, które za pomocą procesów chemicznych usuną plamy i przebarwienia. Kolejna metodą jest usuwanie zabrudzeń za pomocą środków ściernych.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


1 + 6 =