Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Metody mocowania płytek ceramicznych oraz glazury

Mocowanie glazury i płytek ceramicznych

Znanych jest kilka metod mocowania płytek i glazury w zależności od miejsca, powierzchni oraz rodzaju podłoża na którym zostaną ułożone.

Najpopularniejszy i często stosowany jest sposób mocowania klejem, który polega na układaniu glazury na specjalnej zaprawie klejowej, która dostosowana jest miejsca w którym płytki zostaną ułożone (inna na zewnątrz, inna wewnątrz), rodzaju podłoża (elastyczne, twarde)  oraz obciążenia powierzchni (hale produkcyjne, dom).

Kolejnym sposobem jest metoda wibracyjna, którą stosuje się przy układaniu płytek i glazury na większych powierzchniach. Taką metodą układa się zazwyczaj płytki, które posiadają grubość powyżej 12 mm a rozmiar mieści się w przedziale 15 x 15cm – 30 x 30cm. Układa się je na zaprawie cementowej i poddaje wibracji co ma zapewnić uzyskanie równej powierzchni i dokładnego przylegania do zaprawy, aby uzyskać odpowiednią wytrzymałość .

Mocowanie mechaniczne to kolejna metoda mocowania płytek którą stosuje się na elewacji budynku przy pomocy kotew. Kotwy mogą być widoczne lub niewidoczne. Na elewacjach stosowane są płytki posiadające rozmiary 30 x 60cm -  60 x 120 cm.

skocz.com - Najwiekszy Katalog Stron www

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


4 + = 8