Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Prawidłowy dobór oświetlenia do Twojego domu

oswietlenie-domu

Światło pełni w naszym życiu bardzo ważną rolę. Prawidłowe oświetlenie pomieszczeń jest bardzo istotne zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku oraz wpływa na nasze dobre samopoczucie. Oświetlenie wnętrza powinno łączyć w sobie zarówno elementy funkcjonalne, użytkowe jak i estetyczne. Odpowiednio dobrane może optycznie powiększać lub pomniejszać pomieszczenie. Skierowane w stronę sufitu stanowczo powiększy wnętrze, natomiast skierowane w dół spowoduje odwrotny efekt, a odpowiednio rozmieszczone źródła światła mogą optycznie zmieniać proporcje pomieszczenia.Ciemne i matowe powierzchnie, meble, podłogi, glazury czy ściany dobrze pochłaniają światło. Jasne z kolei dobrze go odbijają tak samo jak powierzchnie gładkie i polerowane. Salon, sypialnia lub pomieszczenie do odpoczynku to miejsca gdzie najlepsze jest zastosowanie światła ciepłego, które podkreśli kolorystykę wnętrza, a także ma relaksujący i rozluźniający wpływ.

Światło bardzo często wykorzystywane jest jako element dekoracyjny, a odpowiednie lampy, lampki , kinkiety, oświetlenie ścienne, czy wkomponowane w meble lub podłogę jest pomocne przy kreowaniu przestrzeni. Pozwala wydobywać walory wnętrz i poszczególnych pomieszczeń, jest elementem który jest pomocny przy stworzeniu specyficznego i indywidualnego klimatu danego pomieszczenia czy domu. W nowoczesnych wnętrzach zwykle stosuje się kilka rodzajów oświetlenia. Najczęściej montowane są lampy przy suficie, wykorzystuje się również oświetlenie miejscowe oraz dekoracyjne, spełniające różne funkcje oraz wzajemnie się uzupełniające. Odpowiednio dobrane tworzy niepowtarzalny klimat naszego domu w którym będziemy mogli pracować i odpoczywać w odpowiednich warunkach.

Najlepsze dla naszego organizmu jest sztuczne światło jak najbardziej zbliżone do naturalnego, które dobrze wpływa na wykonywanie przez nas pracy i na naszą koncentrację. Światło stonowane, przyciemnione jest bardziej preferowane w czasie wypoczynku i w czasie relaksu. Jeżeli mamy możliwość zamontowania większej ilości źródeł światła daje nam to możliwość dopasowania odpowiedniego oświetlenia do danego typu pomieszczenia. Wybierając odpowiedni sklep z lampami w którym będziemy dokonywać zakupu możemy także uzyskać informację na temat wyboru żarówek, które pozwolą zmniejszyć wydatki na energię oraz wpływać na jej zużycie.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Jeden komentarz

  1. okna głogów 14 sierpnia 2013 at 07:35

    ledy to aktualny trend wszędzie ich pełno

Zostaw komentarz


− 8 = 1