Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.
budowa domów

Każdy z nas pragnie mieszkać w pięknie urządzonym domu, w którym aranżacja jest dobrze przemyślana a wszystkie szczegóły i detale wystroju pięknie się ze sobą komponują. O takich domach mówi się, że są one urządzone w dobrym stylu. Jednak nie każdy z nas ma projektowanie wnętrz we krwi i dlatego coraz to częściej decydujemy się na to by to zadanie powierzyć profesjonaliście, jakim jest architekt wnętrz.

Budowa domu to niezwykle trudy i pełen dylematów proces. Dlatego też wiele osób decyduje się na zatrudnienie architekta wnętrz jeszcze zanim zostaną postawione pierwsze ściany. Dzięki temu możemy mieć bowiem pewność tego, ze nasz dom będzie zarówno funkcjonalny jak i estetyczny. Projektant wnętrz wykonując swoja pracę stara się bowiem zachować całość kompozycji wystroju w jednolitym stylu. Oczywiście styl, jaki wykorzystuje w swojej pracy zależy tylko i wyłącznie od preferencji właściciela nieruchomości.

Ostatnio bardzo modne staje się projektowanie dwóch wersji wystroju – pierwsza jest utrzymana w konwencji klasycznej a druga w nowoczesnej. Budowa domów, których wystrój wnętrz jest już zaprojektowany powinna uwzględniać wszystkie przeróbki, które zostały zaproponowane przez architekta. Czasami są to zaledwie kilkucentymetrowe przesunięcia, które jednak zapewniają bardziej atrakcyjny wygląd i możliwość kompozycji z glazury zarówno na ścianach jak i na podłodze. Przesuniecie ściany sprawi bowiem, że płytek nie trzeba docinać, a fugi równo się schodzą. Dzięki temu możliwy jest wybór glazury najwyższej jakości, ponieważ projektant wnętrz nie jest zobligowany do utrzymania konkretnych wymiarów. Zatem warto jest skorzystać z usług architekta wnętrz w momencie, gdy budowa domu się jeszcze nie rozpoczęła. Dzięki temu kompozycja wystroju nie będzie sztywno wytyczona przez stojące już ściany, ale będzie tylko zależała od bogatej wyobraźni projektanta wnętrz, który mając do dyspozycji liczne kolekcje płytek i glazury na pewno zaaranżuje ją idealnie, tak by dom był urządzony naprawdę dobrym stylu.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


8 + = 15