Glazury i terakoty. Układanie płytek ceramicznych.

Warto mieć garaż

garaż

Wielu mogłoby się wydawać, że garaż to tylko takie małe pomieszczenie, w którym ma zostać przechowany samochód w czasie, kiedy go nie użytkujemy. Jednak oprócz tego, że garaż ma pełnić funkcje ochronną dla naszego auta, to warto zwrócić uwagę na jego metraż i możliwość zaaranżowania. Bardzo istotną rzeczą jest możliwość zaprojektowania garażu wraz z kanałem. Czyli podpiwniczeniem, dzięki któremu będzie można spojrzeć pod auto w razie ewentualnych awarii samochodu. W tym przypadku należy zorientować się na jakim poziomie są wody powierzchniowe, żeby móc uniknąć stałej wilgoci w owym kanale. Od tego zależy wysokość i sposób zabezpieczenia sianego bocznych kanału.

Zakładając, że garaż ma być przeznaczony tylko dla jednego auta nie warto budować go idealnie pod wymiar, ale zostawić więcej przestrzeni. Ktoś zapytałby, ale po co? Po co zabierać sobie dodatkowe miejsce z działki? Odpowiedź jest prosta i na pewno trafi do Pań, które nie chcą mieć zagraconej piwnicy kołami zimowymi w lato, a letnimi walającymi się gdzieś na przestrzeni domu zimą, prawda? Ale opony to nie jedyne rzeczy, na które warto zarezerwować miejsce gdy rozrysowujemy projekty garaży. Ze względu na małe usterki, które zdarzają się nawet w najnowszych modelach samochodów, warto w swoim garażu mieć miejsce na najpotrzebniejsze przyrządy mechaniczne.

Projektowanie garażu to nie tylko wybudowanie 3 ścian i dobranie odpowiednio szerokich drzwi, to musi być przemyślana decyzja, która nie będzie się opierać tylko na uniknięciu korozji czy zapobiegnięciu skrobania auta każdego ranka zimą. Zanim zaczniemy projektować garaż zastanówmy się jednak dokładnie nad jego wszystkimi funkcjami i preferowanym dla całej rodziny przeznaczeniem, bo przecież nawet dzieci mogą z niego skorzystać i przechowywać w nim rowery czy narty.

Podoba Ci się artykuł? Odostępnij go!

Zostaw komentarz


8 − = 0